Finsko – země tisíců jezer

cena od 13 490 Kč termín: 10.08.2019 délka: 9 dní (zájezd č. 47144)

9 - denní zájezd

Čistá příroda, prostor a klid, to je Finsko. Finsko je blíž, než byste si mysleli! Finská příroda mění svou tvář s ročními obdobími. Teplo a bílé noci léta ve Finsku, zářivá paleta podzimních barev, sněhobílá zima, jaro plné světla a života. Finsko vás uchvátí nejenom krásou přírody, dobře se budete jistě cítit i ve městech ve Finsku s bohatým kulturní životem.

Ubytování: ubytovna

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní cena od Rezervace
10.08.2019 18.08.2019 9 13 490 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odjezd v dopoledních hodinách.
2. den:Po připlutív Dánsku přejezd přes 0resundskou úžinu a nedávno otevřený 9 km dlouhý most 0RE-SUNDBRON do Švédska a přejezd okolo jezera VÄTTERN do STOCKHOLMU. Prohlídka města zvané „Benátky severu" s romantickými uličkami. V případě časové rezervy návštěva muzea lodi VASA. Večerní tra-jekt do Finska do Turku . Ubytování v kajutách.
3. den:HELSINKY – prohlídka hlavního města Finska. Senátní náměstí, podzemní katedrála Uspenský pravoslavný chrám , Sibeliův památník a další zajímavosti. Nocleh.
4. den:Snídaně. Přejezd do města LAHTI - legenda finských zimních sportů se světoznámým sportovním areálem. Kostel sv. Kříže - Ristinkirkko - od známého finského architekta A. Aalta. Návštěva dvou finských národních parků. PÄIJÄNNE KANSALLISPUISTO, který se nachází v jezernaté oblasti u obrovitého jezera Päijäne - krásný ESKER PULLKILANHARJU. Národní park ISOJÄRVI KANSALLISPUISTO o rozloze 19 km2. Nocleh.
5. den:Snídaně. Prohlídka univerzitního města JYVÄSKYLLÄ - město je skutečným architektonickým klenotem. Prohlídka KUOPIA - centrum jezerní oblasti, ležícího u jezera Kallavesi - tržnice, radnice, dóm, kostel sv. Mikuláše, 75 metrů vysoká vyhlídková věž na vrchu Puijo z níž je krásný výhled na okolní jezerní krajinu. V odpoledních hodinách odjezd do srdce Finska, kolem jezernaté plošiny v Národním parku LINNASAREN KANSALLISPUISTO - nejstarší finský národní park, který zahrnuje oblast více jak 150 ostrůvků na jezeře Haukivesi. Průjezd cestou mezi jezery Orivesi a Haukivesio do SAVONLINNY , města pyšnícího se největším hradem ve Finsku. Nocleh v oblasti Savonlinny .
6. den:Snídaně. Návštěva hradu OLAVONLINNA , který je nejlépe zachovalou pevností celé Skandinávie. Přejezd do obce KERIMÄKI na prohlídku dominantní stavby - největšího dřevěného kostela na světě s 6000 sedadly. Vycházka po ESKERU PUNKAHARJU - jedinečný přírodní úkaz - geologický útvar vytvořený ledovci. Jízda kolem ruských hranic okolo IMATRY , divoké řeky Vuoksa a nádherného „Jezera tisíce ostrovů" SAIMAA do oblasti Lappeenranty. LAPPEENRANTA - s dřevěnou radnicí a středověkým kostelem Lapeerkyrka. Nocleh.
7. den:Snídaně. Průjezdem jižní částí Finska do města KOTKA – prohlídka carského města – návštěva chaty Alexandra III. Langinkoski. Po „Královské cestě“ do druhého nejstaršího města PORVOO . Krásné město založené roku 1346, dříve obchodní centrum. Středověký kostel na náměstí, stará radnice a empírový dům ve kterém žil básník Johan Ludvik Runeberg. Noční trajekt do Stockholmu. Ubytování v kajutách na lodi.
8. den:V ranních hodinách vylodění ve Stockholmu a cestou podél břehů jezera Vattern Öresundský most. Trajekt do SRN.
9. den:Návrat zpět do ČR v dopoledních hodinách.


Podobné zájezdy v této destinaci

24 500 Kč
Základní cena od 24 500 Kč

Metropole Baltu (Malmö - Helsinky) na lodi Zenith**** AI

FirstMinute
Švédsko, Helsinki
Jedná se o osmidenní okružní plavbu Baltským mořem na trase Malmö - Warnemunde - Stockholm - St. Petersburg - Tallinn - Helsinky. Plavba je ideální pro ty, kteří chtějí kombinovat pobytový zájezd s možností krátkých poznávacích výletů na pevninu. Pobyt na palubě luxusní výletní lodě Zenith Vám zaručuje…
termín: 04.05.2019 délka: 8 dní
28 990 Kč
Základní cena od 28 990 Kč

Okruh Pobaltskými republikami s návštěvou Petrohradu a Finska - letecky

Finsko, Helsinki
Pobaltské republiky v posledních letech znovu odhalují pro turisty svou malebnou krásu a množství historických památek. Navštivte s námi Litvu – zemi jantaru a dřevěných křížů, Lotyšsko – zemi navždy spojenou Baltským mořem, Estonsko – protkané sítí řek, zálivů a fjordů, Finsko – zemi tisíců jezer a…
termín: 07.06.2019 délka: 10 dní
24 500 Kč
Základní cena od 24 500 Kč

Metropole Baltu (Helsinky - Malmö) na lodi Zenith**** AI

FirstMinute
Finsko, Helsinki
Jedná se o osmidenní okružní plavbu Baltským mořem na trase Helsinky- St. Petersburg - Tallinn - Stockholm - Warnemunde - Malmö. Plavba je ideální pro ty, kteří chtějí kombinovat pobytový zájezd s možností krátkých poznávacích výletů na pevninu. Pobyt na palubě luxusní výletní lodě Zenith Vám zaručuje…
termín: 11.05.2019 délka: 8 dní

Nabízí

Mayer & Crocus s.r.o.

Mayer & Crocus s.r.o.

Lidická 35
15000 Praha
telefon: 241432483

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Joensuu 3 °C
Kajaani 2 °C
Kemi 2 °C
Kuusamo -3 °C
Pori 6 °C
Rovaniemi -1 °C
Tampere 5 °C
Turku 8 °C
Vaasa 5 °C

Základní informace

Finsko

Finsko
Hlavní město: Helsinky
Počet obyvatel: 5 270 325
Měna: EUR
Rozloha: 337,032 km2

Místopisy

  • Jižní Finsko

    Oblast Jižní Finsko zahrnuje jižní úsek pobřeží až k ruské hranici, včetně hlavního finského města Helsinky a historické provincie Uusimaa (Nyland). Jedná se o relativně malý…

  • Západní Finsko

    V Západním Finsku se nachází pobřežní oblasti, bývalé hlavní město Turku, město Tampere a jižní části historické provincie Ostrobothia.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://finsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/finsko-zeme-tisicu-jezer-47144/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://finsko.vasezajezdy.cz